MECLİSTE AYAR TARTIŞMASI

  MECLİSTE AYAR TARTIŞMASI

Bugün Maliye Bakanlığının bütçesi görüşülürken ilk sözü alan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Hükümet krizi yaşanırken ortakların Ankaraya çağrıldığını ve orada ayar verildiğini iddia etti.

Bugün Maliye Bakanlığının bütçesi görüşülürken ilk sözü alan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Hükümet krizi yaşanırken ortakların Ankaraya çağrıldığını ve orada ayar verildiğini iddia etti.  Kimin ayar yediğini anlamak için ayın 26 sını beklemek gerektiğini söyleyen Arıklı;  "Hükümetin en büyük krizi olan İmar Planının uygulamaya geçeceği 26 sında şayet plan yürürlüğe girmişse anlayın ki ayarı Tatar yedi. Yok planın uygulaması ertelendi ise anlayın ki ayarı Özersay yedi" 

Bu sözlere sert tepki gösteren Özersay yerinden söz alarak; "Devlet işleyişini bilen birisisiniz. Nasıl böyle konuşursunuz"  diye sorunca Arıklı; "Bütçe görüşülürken, nisap problemi varken alelacele Ankaraya gitmenizin anlamını biz konuşmasak da sokak konuşuyor kardeşim. Hafta sonunu, önümüzdeki haftayı kurt mu yedi?" dedi. Bu tartışma üzerine milletvekillerinin "Ayarı kimin yediği anlaşıldı" şeklinde konuştukları duyuldu.

Tarih : [ 28.12.2019 08:43:57 ] Okunma : [ 11 ]